Chór szkolny

W zajęciach chóru szkolnego biorą udział uczniowie klas starszych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, ale w razie potrzeby organizowane są dodatkowe, indywidualne próby, na przykład podczas przygotowania repertuaru solowego.

W ramach zajęć uczniowie mają możliwość rozwijania zainteresowań muzycznych, kształtowania głosu, jego intonacji i emisji oraz prezentowania się na uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych, a także spróbowanie swoich sił na konkursach piosenki. Uczestniczenie w chórze wypracowuje cechy systematyczności, samokontroli, odpowiedzialności za siebie i grupę oraz radzenia sobie z tremą podczas prezentacji przed publicznością. Są to cechy uniwersalne, których przydatność wykracza poza życie szkolne.