Kurs języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

Dla klas 1-3
Для 1-3 класів

Podczas zajęć uczniowie poznają (czasami w formie zabawy) podstawowe słowa i  zwroty w języku polskim w kategoriach rodzina, szkoła – próbują je czytać oraz pisać.

Під час занять студенти вивчають (іноді у формі розваги) основні слова та фрази польською мовою в категоріях сім’я, школа – вони намагаються їх читати та писати.

Ведучі: Беата Петржак та Шимон Домбровський

Dla klas 4 - 8
Для 4 - 8 класів

Na zajęciach uczniowie wzbogacają zakres słownictwa, ćwiczą głośne czytanie, wykonują testy sprawdzające rozumienie przeczytanego tekstu, redagują dłuższe i krótsze formy wypowiedzi, utrwalają wiedzę z gramatyki i ortografii. Dzięki aplikacjom wordwall i kahoot mają możliwość sprawdzić swoją wiedzę.

Під час занять учні збагачують словниковий запас, практикують читання вголос, виконують тести для перевірки
розуміння прочитаного тексту, редагують довші та коротші форми висловлювання, закріплюють знання граматики та орфографії. Завдяки додаткам wordwall та kahoot вони мають можливість перевірити свої знання.

Заняття проводить Йоанна Сончек і Агнес Грис