XX Międzyszkolne Marsze na Orientację - Trening Ciała i Umysłu

Aktywność fizyczna odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę. Może mieć różne formy. Nie musi ona występować w postaci ciężkiego treningu. Doskonałą formą będzie marsz, szczególnie ten połączony z zabawą. Z takiej propozycji skorzystali nasi uczniowie 28 października.

Wybrali się wraz z opiekunami Szkolnego Koła PTTK do lasu koło Blachowni. Tam czekała na nas fajna przygoda - marsz na orientację, który przyjął formę gry terenowej. Każdy uczestnik otrzymał na starcie mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Celem zawodnika było odnalezienie właściwych punktów w terenie, potwierdzenie ich na karcie startowej i powrót na linię mety w określonym limicie czasu.

Wystartowaliśmy w konkurencji PK (pierwszy krok)– czyli przejście trasy z instruktorem – przodownikiem. Nasi uczniowie spisali się na medal, chociaż pierwszy raz wędrowali po lesie z mapą.