X Rajd "Bałwankowy Korowód"

Dnia 2 marca w sobotę wybraliśmy się na kolejną imprezę turystyczną – X Rajd Bałwankowy. Do pokonania mieliśmy 10 km. Początek trasy miał miejsce na parkingu szpitala w Blachowni. Dalej wędrowaliśmy drogami i bezdrożami okolic miasta Częstochowy do Szkoły Podstawowej nr 47 w Kawodrzy Górnej.

W gościnnej szkole przygotowane były różne atrakcje. Po zjedzeniu smacznych kiełbasek z chlebem i gorącą herbatką dzieci brały udział w różnych konkursach, loteriach i zabawach. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy autokarem.

Piesza wycieczka korzystnie wpłynęła na fizyczne i psychiczne samopoczucie wszystkich uczestników. Podczas rajdu uczniowie przypomnieli sobie również przepisy ruchu drogowego. Okazało się, że wędrówka jest doskonałą formą rekreacji, jak i sportem, podczas którego można odkrywać nowe miejsca i kontemplować otaczający nas świat.

Opiekę nad uczniam sprawowali opiekunowie SKPTTK : p. Barbara Ujma i p. Agnieszka Rabenda-Luto.

Zapraszamy na następny rajd 23 marca.