35 - lecie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich

Dnia 6 kwietnia 2024 r. w Miejskim Domu Kultury odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział Częstochowa. W koncercie wziął udział między innymi Prezydent Miasta Częstochowy – pan Krzysztof Matyjaszczyk, a naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 8a – Natalia Świącik i Antoni Chełmiński. W trakcie koncertu uhonorowano Dyrektorów Szkół, które od lat uczestniczą w propagowaniu kultury i wiedzy o kresach. Odznakę 30-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowa-Wschodnich dla Dyrektora Szkoły mgr Jacka Włodyki odebrała w jego imieniu pani mgr Edyta Wójcik. Po części oficjalnej usłyszeliśmy lwowskie piosenki w wykonaniu zespołu Chawira z Krakowa.