Gniewny kwiecień

W klasie 2a przeprowadzono kolejne zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Sztuka Emocji". Tym razem omawialiśmy gniew.

Gniew trakuje się jako emocję o zabarwieniu negatywnym. Jednak, gniew wcale nie musi być negatywny – zazwyczaj ma on ochronić odczuwającą go osobę przed jakimiś nieprzyjemnościami.

Podczas zajęć omówioo czym jest gniew i jak go okazujemy. Każdy z uczestników zajęć podał przykład sytuacji z swego życia, które wywołują w nim gniew. Następnie wspólnie znajdowaliśmy rozwiązania dla tych problematycznych sytuacji. Stworzyliśmy też interaktywną tablicę, na której zawisły zapisane przez uczniów sytuacje i sposoby radzenia sobie z nimi.

Uczniowie samodzielnie wykonali bębenki gniweu. Instrumenty muzyczne, które mogą wykorzystać, aby rozładować nagromadzony w sobie gniew.

Wykonaliśmy taniec gniewu, w którym poprzez ruch wyrażono tę emocję. Obejrzeliśmy krótki fragment filmu animowanego "W głowie się nie mieści".

Na koniec zajęć nauczyliśmy się piosenki: "Pokonać gniew". Od tej pory śpiewamy ją codziennie.