II Niebieskie Igrzyska

W ramach Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, Szkoła Podstawowa nr 42 im. Jana Brzechwy w Częstochowie, po raz drugi zorganizowała Niebieskie Igrzyska. W tym roku termin zbiegł się z Dniem Ziemi.

Uroczystego otwarcia igrzysk dokonał Pan Dyrektor mgr Jacek Włodyka. Na wstępie nawiązano do Światowego Miesiąca Wiedzy na temat autyzmu oraz Dnia Ziemi. Następnie została poprowadzona rozgrzewka w rytm hymnu Niebieskich Igrzysk. Potem uczniowie ochoczo wzięli udział w zajęciach sportowych. Klasy 1-3 wykonywały ćwiczenia gimnastyczne na stacjach, których nazwy nawiązywały do Dnia Ziemi, m.in skok przez kałużę, spacer wśród drzew, strzał na bramkę czy rzut śmieci do kosza. Klasy czwarte grały w zbijaka. Klasy 5-7 wzięły udział w rozgrywkach piłki siatkowej. Ponadto, przedstawiciele klas 5-7 uczestniczyli w rozgrywkach tenisa stołowego. Wszystkie konkurencje miały pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Służyły one integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.

Uwieńczeniem zajęć było uroczyste wręczenie medali i słodkiego upominku każdemu z uczestników. Dodatkowo każda z klas otrzymała dyplom za udział w Niebieskich Igrzyskach oraz kwiatek (w ramach Światowego Dnia Ziemi).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym wspaniałym dniu, a nauczycielom współorganizującym proces kształcenia za zorganizowanie wydarzenia. Dziękujemy również firmie "BRUK" za podarowane gadżety dla dzieci.