Zajęcia warsztatowe z walcowania i odlewania

W dniu 25.04.2024 r. uczniowie klas: 1a i 2a wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Politechnice Częstochowskiej.

W dniu 25.04.2024 r. uczniowie klas: 1 a i 2 a wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Politechnice Częstochowskiej.

Zajęcia zostały przeprowadzone na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów. Na początku uczniowie zostali zaznajomieni z historią odlewnictwa i mogli podziwiać wystawę odlewów prof. Wacława Sakwy. Uczniowie dowiedzieli się jakie właściwości fizyczne mają metale. Mogli spróbować samodzielnie wygiąć płytkę ołowianą i aluminiową. Chętni uczniowie mogli przewalcować sztabki metali. Następnie odbyły się zajęcia z odlewnictwa. Wpierw został przygotowany model, który umieszczono w formie, a następnie wykonano odlew ze znalu.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Dziękujemy pracownikom WIPiTM za zaangażowanie i przeprowadzenie warsztatów.