Warsztaty ekologiczne "Mój wpływ na środowisko. Ślad węglowy"

22 kwietnia w Dniu Ziemi pani Iwona Bartkiewicz poprowadziła warsztaty ekologiczne w klasach siódmych pt. „Mój wpływ na środowisko. Ślad węglowy”.

W trakcie zajęć uczniowie rozmawiali na temat zagrożeń klimatu. Mówili o przyczynach i skutkach efektu cieplarnianego. Zapoznali się z najbardziej aktualnymi danymi i ocenili  skalę problemu. Dowiedzieli się, że obok gazów cieplarnianych dwutlenku węgla i metanu emitowanych przez człowieka na zwiększanie się temperatury Ziemi ma również wpływ nasza dieta. Następnie w aplikacji Mentimeter podawali swoje pomysły na zmniejszenie efektu cieplarnianego. Na zakończenie uczniowie posługując się kalkulatorem ONZ obliczali swój ślad węglowy.

Z okazji Dnia Ziemi w szkole ogłoszony został konkurs na najlepsze hasło ekologiczne