Wielkanocna matematyka

Środa 27 marca była ostatnim dniem przed wielkanocną przerwą. Wykorzystaliśmy to podczas lekcji matematyki, łącząc zagadnienia z tego przedmiotu z zabawą i tematem Wielkanocy.

Uczniowie klasy 4b uczestniczyli w wyścigu pisanek. Klasa została podzielona na cztery grupy, których zadaniem było rozwiązanie zadań sposobem pisemnym następnie zaznaczenie wyniku na planszy. Wygrywała drużyna, która poprawnie rozwiązała zadania i pierwsza dotarła do koszyczka. Natomiast uczniowie klas szóstych uczestniczyli w aktywności wielkanocne rachunki. Karta pracy składała się z dwóch części. Pierwsza polegała na złamaniu szyfru składającego się z graficznych obrazków wielkanocnych, druga na wykonaniu obliczeń. Celem zadania było rozszyfrowanie hasła wielkanocnego ukrytego w zadaniach.

Dodatkową atrakcją dla uczniów były pisanki, w których były zapisane liczby od 1 do 30, a pani nauczyciel mówiła liczby pomyślane przez uczniów.